Jurga Petniūnaitė

Partnere, Eiropas patentpilnvarniece
Viļņa / Lietuva

Patentpilnvarotajai Jurgai Petniūnaitėi ir vairāk kā 25 gadu darba pieredze izgudrojumu patentēšanas un patentu tiesību aizsardzības jomā. Viņa gatavo un iesniedz nacionālo un Eiropas patentu pieteikumus Valsts Patentu birojam, Eiropas Patentu iestādei (EPO) un Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijai (WIPO), veic šo patenta pieteikumu izplatīšanu uz citām valstīm un reģioniem saskaņā ar Starptautiskās kooperācijas līgumu (PCT), kā arī izsniegta Eiropas patenta spēkā esamības izplatīšanu uz izvēlētajām Eiropas Patentu konvencijas (EPC) valstīm, pārstāv Lietuvas un ārvalstu uzņēmumus Lietuvas Republikas patentu birojā (VPB), Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma birojā (EUIPO), Eiropas Patentu iestādē (EPO), Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijā (WIPO), tiesās.

• Konsultē Viļņas universitāti jautājumos par izgudrojumu patentēšanu, patentu aizsardzību un ieviešanu dažādās pasaules valstīs.
• Veiksmīgi pārstāvēja klientu Valsts Patentu birojā un Viļņas apgabala administratīvajā tiesā pirmajā lietā Lietuvā par zaudētu tiesību uz patentu atjaunošanu.
• Konsultē pieteicējus (Lietuvas uzņēmumus) par MITA atbalsta izgudrojumiem patentēšanai.

No 2004. g. – Eiropas patentpilnvarotā
No 2002. g. – Lietuvas patentpilnvarotā
No 1992. g. – AAA Law

2005.-2007. g. – Mīkola Romera universitātes Juridiskā fakultāte, maģistra grāds tiesību zinātnē.
1988.-1993. g. – Viļņas Pedagoģiskās universitātes Dabaszinātņu fakultāte, maģistra grāds ķīmijā.

Lietuviešu, angļu, krievu

Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas (AIPPI) locekle.
Eiropas Patentu institūta (EPI) padomes locekle.
Eiropas Patentu institūta (EPI) valdes locekle.
Lietuvas patentpilnvaroto asociācijas locekle.

Vada seminārus par sekojošām tēmām: „Patenti: Eiropas, vienots, PCT; tagadne un nākotne“, „Eiropas patents“, „PCT starptautisks pieteikums“, „Vispārderīgs Eiropas patents. Praktiski ieteikumi“.
Eiropas Patentu iestādes un Eiropas Patentu akadēmijas (European Patent Academy) organizēto mācību par EPC 2000 īstenošanas aspektiem dalībniece, nozīmēta par šīs programmas nacionālo kuratori.
2009. g. izsniegts Eiropas patentu akadēmijas sertifikāts, kas apliecina trīs daļu apmācības programmas apgūšanu un kļūšanu par oficiālu Eiropas patentu iestādes (EPO) pārstāvi Lietuvā. Šis sertifikāts patentpilnvarotajai dod tiesības vadīt specializētus seminārus, kas paredzēti izgudrojumu aizsardzības speciālistiem, patentpilnvarotajiem, izgudrotājiem un izgudrotāju tiesību aizstāvjiem.
Piedalās Eiropas patentpilnvarotā kvalifikācijas eksāmenam veltītās mācībās (EQE).

Iet atpakaļ

Lai nodrošinātu vislabāko iespējamo pārlūkošanas pieredzi, mēs izmantojam sīkdatnes. Lai akceptētu mūsu sīkdatņu politiku, lūdzu, noklikšķiniet uz pogas „Pieņemt” vai turpiniet skatīt vietni. Atstājot vietni, tiks uzskatīts, ka šie noteikumi netiek pieņemti Jūs vienmēr varat atsaukt šo atļauju, mainot iestatījumus savā pārlūkprogrammā un dzēšot sīkfailus.