Jaunumi

"Belvedere" ikoniskās pils un koku zaru attēls atzīts par zīmi ar augstu reputāciju - apmierināts iebildums pret konceptuāli līdzīgu zīmi "ICE PALACE"

2020. gada 25. jūnijā Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padome izskatīja Polijas uzņēmuma POLMOS ZYRARDOW SPOLKA Z OGRANICZONA OPOWIEDZIALNOSCIA (LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton grupas uzņēmums) iebildumu pret nacionālās preču zīmes “ICE PALACE” reģistrāciju Nr. M 74 148 attiecībā uz 33. klases precēm “alkoholiskie dzērieni (izņemot alu)”. Apstrīdētā preču zīme tika pieteikta Latvijas uzņēmuma Vesper Group, SIA vārdā.

Šajā iebilduma lietā patentpilvarniece Gunta Zariņa pārstāvēja iebilduma iesniedzēju POLMOS un tā agrākās preču zīmes “Belvedere” (Nr. EUTM 010250017), (Nr. EUTM 010706018), (Nr. EUTM 003854213), (Nr. WO 640 467) un ar reputāciju apveltīto zīmi (pils un koku zaru attēls) (Nr. EUTM 009588864).

Pretstatītā preču zīme:

(Nr. EUTM 009588864)

Apstrīdētā preču zīme:

Zīmējums

(reģ. Nr. M 73 317)

Iebildums tika balstīts uz sajaucamo līdzību starp vizuāli un konceptuāli līdzīgajām preču zīmēm un identiskajām precēm, kā arī iespēju iegūt negodīgas priekšrocības vai izdevīgumu tirgū no iebilduma iesniedzēja preču zīmju reputācijas, tādējādi radot tām kaitējumu.

Izvērtējot lietā iesniegtos paskaidrojumus un pierādījumus, Apelācijas padome atbalstīja iebilduma iesniedzēja argumentus, iebildumu apmierinot un nonākot pie sekojošajiem secinājumiem:

  • Agrākā preču zīme (pils un koku zaru attēls) ir apveltīta ar reputāciju Eiropas Savienībā attiecībā uz 33. klases precēm – “alkoholiskajiem dzērieniem, proti, degvīnu”.
  • Iebilduma iesniedzējs ir veicis lielus ieguldījumus degvīna popularizēšanā, it īpaši sadarbojoties ar populārās filmas par aģentu Džeimsu Bondu “007: SPEKTRS” veidotājiem.
  • Ņemot vērā, ka ar reputāciju apveltītā zīme ir grafiska zīme bez vārdiskās daļas, bet apstrīdētā preču zīme ir kombinēta zīme ar vārdisko daļu, nav iespējams veikt zīmju fonētisko salīdzinājumu.
  • Strīdus zīmes ir līdzīgas vizuāli un konceptuāli, bet zīmju fonētiskajām un semantiskajām atšķirībām nav izšķiroša nozīme – būtiskākais ir zīmju grafiskā atveidojuma salīdzinājums.
  • Gan apstrīdētā zīme, gan agrākā ar reputāciju apveltītā zīme rada līdzīgu vizuālo un konceptuālo kopiespaidu (atkārtojoši elementi vienādās pozīcijās) – pils attēls zīmes centrā, un pili apņem apsirmojoši kailu koku zari.
  • Vēlākās preču zīmes identiskais preču raksturs ļauj pieņemt, ka apstrīdētās zīmes īpašnieks varētu iegūt negodīgas priekšrocības vai izdevīgumu tirgū no agrākās zīmes reputācijas, īpaši ņemot vērā apstākli, ka POLMOS ir atpazīstams degvīna ražotājs.
  • Starp salīdzināmajiem apzīmējumiem var veidoties asociatīvā saikne līdzīgā koncepta un identiskā preču rakstura dēļ.
  • Liela daļa alkoholisko dzērienu patērētāju Latvijā ir pieskaitāmi vidusmēra patērētāju lokam, kam var būt visai zems uzmanības līmenis, tomēr daļa patērētāju veic alkoholisko dzērienu izvēli, balstoties uz iegūto pieredzi.

Related news

Dailes teātris un teātra ilgadējie atbalstītāji, intelektuālā īpašuma tiesību juridiskā firma “Pētersona Patents- AAA LAW” Zinību dienā dāvina Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijai biļetes uz koncertciklu…

No 2021. gada 14. septembra līdz 17. septembrim Hāgā, Nīderlandē norisināsies MARQUES ikgadējā konference. Juridisko un patentu biroju PĒTERSONA PATENTS – AAA LAW pārstāvēs juriste, patentpilnvarniece preču zīmju jomā – Gunta…

Esam veiksmīgi pārstāvējuši mūsu klientu CTBAT International Co.Limited (Atbildētājs) tiesvedībā pret Diamond Quest Ltd (Prasītājs), panākot apstrīdētās preču zīmes “XISHANGXI” (fig.) (reģ. Nr. M 72 423) atzīšanu par spēkā…

Lai nodrošinātu vislabāko iespējamo pārlūkošanas pieredzi, mēs izmantojam sīkdatnes. Lai akceptētu mūsu sīkdatņu politiku, lūdzu, noklikšķiniet uz pogas „Pieņemt” vai turpiniet skatīt vietni. Atstājot vietni, tiks uzskatīts, ka šie noteikumi netiek pieņemti Jūs vienmēr varat atsaukt šo atļauju, mainot iestatījumus savā pārlūkprogrammā un dzēšot sīkfailus.