Jaunumi

Izmaiņas Latvijas preču zīmju likumā sākot ar 2020. gada 6. martu

Ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2015. gada 16. decembra direktīvu (ES) 2015/2436, ar ko tuvina dalībvalstu tiesību aktus attiecībā uz preču zīmēm, 2020.gada 6. februārī Saeima galīgajā lasījuma pieņēma jauno Preču zīmju likumu, kas stāsties spēkā 2020. gada 6. martā. Tas aizstās spēkā esošo likumu Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm, kas stājās spēkā pirms 21 gada – 1999. gadā.

Likums paredz sekojošās izmaiņas:

 • Netiks piemērota grafisko zīmju attēlojuma prasība (tai skaitā, varēs aizsargāt, piemēram, multivides, hologrāfiska, novietojuma un citu zīmju veidus).
 • Būs iespējama sertifikāciju zīmju reģistrācija.
 • Agrāko tiesību īpašnieks būs tiesīgs aizliegt identisku vai sajaucami līdzīgu apzīmējumu izmantošanu citām personām gan komercdarbībā, gan saimnieciskajā darbībā.
 • Skaidrāks regulējums par tiesībām aizliegt citām personām izmantot apzīmējumu domēna vārdā.
 • Preču zīmju īpašnieks var būt tostarp personu apvienība – ne tikai fiziska un juridiska persona.
 • Tiesību īpašniekam būs izņēmuma tiesības attiecībā uz precēm, kas netiek izlaistas brīvā apgrozībā.
 • Jaunais likums nosaka mantiskās preču zīmju izņēmuma tiesības, kas paredz iespēju tās atsavināt, ieķīlāt vai kā citādi iekļaut privāttiesiskajā apgrozībā, un uz tām var vērst piedziņu.
 • Periods, kurā jāiesniedz atbilde uz iebildumu, ja tiek apstrīdēta starptautiskā preču zīmes reģistrācija, tiks samazināts no 3 līdz 2 mēnešiem.
 • Preču zīmju atcelšanas prasības tiesas vietā izskatīs Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padome.
 • Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Direktīva 2004/48 / EK par intelektuālā īpašuma tiesību piemērošanu tiks atspoguļota pilnīgāk.
 • Noteikumi par ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm paliks kā daļa no Latvijas Preču zīmju likuma.

Likums publicēts mājaslapā: https://likumi.lv/ta/id/312695

Related news

Nesen the World Trademark Review (WTR) sadarbībā ar PĒTERSONA PATENTS – AAA LAW preču zīmju patentpilnvarnieci Guntu Zariņu vienreizējā apskatā iekļāva divas publikācijas par preču zīmju aizsardzības jautājumiem Latvijā, kas…

Sadarbībā ar Pētersona patents – AAA Law,  apskats “the World Trademark Review” (WTR) ziņo, ka tiek plānots izsolīt vairāk nekā 900 preču zīmju reģistrācijas Lativijā, kas pieder bedīgi slavenajam “preču zīmju pirātam” Michael…

Ja Jūs interesē jautājumi par preču zīmju, dizainparaugu, patentu reģistrāciju, tiesību nostiprināšanu un citiem intelektuālā īpašuma jautājumiem, aicinām Jūs izmantot iespēju saņemt bezmaksas konsultāciju 2021. gada 14….

Lai nodrošinātu vislabāko iespējamo pārlūkošanas pieredzi, mēs izmantojam sīkdatnes. Lai akceptētu mūsu sīkdatņu politiku, lūdzu, noklikšķiniet uz pogas „Pieņemt” vai turpiniet skatīt vietni. Atstājot vietni, tiks uzskatīts, ka šie noteikumi netiek pieņemti Jūs vienmēr varat atsaukt šo atļauju, mainot iestatījumus savā pārlūkprogrammā un dzēšot sīkfailus.