Jaunumi

Latvijā stājas spēkā jauni noteikumi attiecībā uz ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm

Ar 2020. gada 9. septembri spēkā stājas Ministru kabineta noteikumi Nr. 556 “Lauksaimniecības un pārtikas produktu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu, cilmes vietas nosaukumu un garantētu tradicionālo īpatnību reģistrācijas, aizsardzības, uzraudzības un kontroles kārtība” (turpmāk – “Noteikumi Nr. 556”), kas aizstāj Ministru kabineta 2015. gada 22.decembra noteikumus Nr. 767 “Lauksaimniecības un pārtikas produktu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu, cilmes vietas nosaukumu un garantētu tradicionālo īpatnību reģistrācijas, aizsardzības un uzraudzības kārtība” (turpmāk – “Noteikumi Nr. 767”).

Noteikumu Nr. 556 mērķis ir harmonizēt Latvijas likumos ietverto lauksaimniecības un pārtikas produktu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrācijas, aizsardzības un uzraudzības kārtību atbilstoši  tiem Eiropas Savienības tiesību aktiem, kas papildinājuši esošo regulējumu Noteikumu Nr. 767 spēkā esamības laikā.

Šī nepieciešamība izriet no jaunā Preču zīmju likuma, kas stājās spēkā 2020. gada 6. martā, un Ministru kabinetam noteica termiņu līdz 2020. gada 31. decembrim, lai izdotu jaunus noteikumus, kuros dotas atsauces uz jaunajām Eiropas Savienības regulām.

Būtiski ir ņemt vērā, ka Noteikumi Nr. 556 neparedz stingrākas prasības par tām, kas ietvertas Eiropas Savienības regulās, ar kurām tiek veikta normatīvo aktu harmonizācija. Tāpat, Noteikumos Nr. 556 pēc būtības ir saglabāts tas regulējums un noteiktā kārtība, kas Latvijā bija spēkā līdz šim.

Related news

Ja Jūs interesē jautājumi par preču zīmju, dizainparaugu, patentu reģistrāciju, tiesību nostiprināšanu un citiem intelektuālā īpašuma jautājumiem, aicinām Jūs izmantot iespēju saņemt bezmaksas konsultāciju 2022. gada 19….

No 2022. gada 25. septembra līdz 29. septembrim vadošais partneris Gatis Meržvinskis piedalīsies 22. FICPI kongresā  Kannās, Francijā. FICPI kongress sniedz aktualitātes intelektuālā īpašumu tiesību jautājumos, intelektuālā…

No 2022. gada 20. septembra līdz 23. septembrim Madridē, Spānijā norisināsies MARQUES ikgadējā konference.

Juridisko un patentu biroju PĒTERSONA PATENTS – AAA LAW pārstāvēs juriste, patentpilnvarniece preču zīmju jomā – Gunta…

Lai nodrošinātu vislabāko iespējamo pārlūkošanas pieredzi, mēs izmantojam sīkdatnes. Lai akceptētu mūsu sīkdatņu politiku, lūdzu, noklikšķiniet uz pogas „Pieņemt” vai turpiniet skatīt vietni. Atstājot vietni, tiks uzskatīts, ka šie noteikumi netiek pieņemti Jūs vienmēr varat atsaukt šo atļauju, mainot iestatījumus savā pārlūkprogrammā un dzēšot sīkfailus.