Jaunumi

Latvijas tiesa pilnībā atzīst Grigorius Holdings, SIA preču zīmes "Parasite EVE" un "parasite" par spēkā neesošām Latvijā; pieteicējs saistīts ar slaveno preču zīmju trolli Michael Gleissner

Japānas uzņēmums Kabushiki Kaisha Square Enix (Prasītājs) 2019. gadā cēla prasību pret Latvijas uzņēmumu Grigorius Holdings, SIA (Atbildētājs) par nacionālo preču zīmju “Parasite EVE” (reģ. Nr. M 72 692) (9., 16., 28. klasē) un “parasite” (reģ. Nr. M 72 693) (9., 25., 42. klasē) reģistrāciju atzīšanu par spēkā neesošu. Latvijā reģistrētais uzņēmums Grigorius Holdings, SIA ir saistīts ar bēdīgi slaveno, tā dēvēto “preču zīmju trolli” Michael Gleissner, kurš ir iesaistīts daudzos preču zīmju strīdos un tiesvedībās visā pasaulē. Latvijā kopumā ir iesniegtas vairāk nekā tūkstoš preču zīmju reģistrācijas, kas ir saistītas ar Michael Gleissner, un daudzas ir izraisījušas apgalvojumus par pieteicēja ļaunprātīgiem nodomiem. Jāpiebilst, ka šobrīd Latvijā ir bijuši vairāk nekā 89 preču zīmju strīdi, kuri saistīti ar Michael Gleissner uzņēmumiem Latvijā – Grigorius Holdings, SIA un Fashion One Television, SIA .

Prasība tika celta Vidzemes priekšpilsētas tiesā, pamatojoties uz Latvijas likuma “Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm” 6. panta 2. punktu, 31. panta 1., 3., 4. punktu, norādot uz pieteicēja negodprātīgajiem nolūkiem. Prasītāju Kabushiki Kaisha Square Enix tiesā pārstāvēja preču zīmju un dizaina profesionālais patentpilnvarnieks, jurists Gatis Meržvinskis.

Kabushiki Kaisha Square Enix pieder agrāka Eiropas Savienības preču zīmes reģistrācija “Parasite EVE” Nr. 001402924 reģistrēta attiecībā uz precēm un pakalpojumiem 9., 16., 28. klasē. Prasītājs ir japāņu videospēļu attīstītājs, izdevējs un izplatīšanas uzņēmums, kas pazīstams ar savu “Final Fantasy”, “Dragon Quest” un “Kingdom Hearts” lomu spēlējošo video spēļu franšīzēm. “Paraiste Eve” ir 1998.gada video spēle, kuru veida un radīja Prasītājs. Spēle ir turpinājums romānam “Parasite Eve” ko sarakstījis Hideaki Sena. Tā arī ir pirmā spēle “Parasite Eve” video spēļu sērijā. “Parasite Eve” bija SquareSoft pirmā video spēle un pirmais lielākais amerikāņu un japāņu spēļu attīstības sadarbības projekts.

Tiesa savā lēmumā atzina, ka ārvalstu pētījumi par Michael Gleissner čaulas uzņēmumiem un preču zīmju strīdiem visā pasaulē, kā arī tas, ka pieteikuma iesniedzējs nav nodomājis izmantot pieteiktās zīmes atbilstoši preču zīmju tiesību mērķim, liecina par pieteicēja negodprātīgu nolūku abu apstrīdēto preču zīmju pieteikuma brīdī.

Par spīti tam, ka apstrīdētās preču zīmes ir pieteiktas attiecībā uz atšķirīgām precēm un pakalpojumiem salīdzinājumā ar agrāko zīmi, tiesa pilnībā atbalstīja Prasītāja apgalvojumus, ka negodprātīga nolūka konstatēšanas brīdī preču zīmju reģistrācijas jaatzīst par spēkā neesošām pilnā apmērā. Galvenokārt tas skaidrojams ar to, ka tā ir apkāpe no pieņemtajiem ētikas, kā arī godīgas uzņēmējdarbības principiem.

Turklāt tiesa atzina visus Prasītāja argumentus par Atbildētāja un ar to saistītās personas – Michael Gleissner – starptautisko shēmu un preču zīmju likuma un pieteikumu procedūras ļaunprātīgu izmantošanu savā labā.

Liela loma šajā lietā arī bija arī faktam, ka Michael Gleissner, izmantojot vienu no čaulas uzņēmumiem Trademarkers Merkenbuerau C.V. Eiropas Intelektuālā īpašuma birojā (EUIPO) bija iesniedzis atcelšanas prasību pret Prasītāja preču zīmi.

Atbildētājs šajā lietā neiecēla pārstāvi, neiesniedza rakstiskus apsvērumus un nepiedalījās tiesas sēdēs.

Related news

Ja Jūs interesē jautājumi par preču zīmju, dizainparaugu, patentu reģistrāciju, tiesību nostiprināšanu un citiem intelektuālā īpašuma jautājumiem, aicinām Jūs izmantot iespēju saņemt bezmaksas konsultāciju 2022. gada 19….

No 2022. gada 25. septembra līdz 29. septembrim vadošais partneris Gatis Meržvinskis piedalīsies 22. FICPI kongresā  Kannās, Francijā. FICPI kongress sniedz aktualitātes intelektuālā īpašumu tiesību jautājumos, intelektuālā…

No 2022. gada 20. septembra līdz 23. septembrim Madridē, Spānijā norisināsies MARQUES ikgadējā konference.

Juridisko un patentu biroju PĒTERSONA PATENTS – AAA LAW pārstāvēs juriste, patentpilnvarniece preču zīmju jomā – Gunta…

Lai nodrošinātu vislabāko iespējamo pārlūkošanas pieredzi, mēs izmantojam sīkdatnes. Lai akceptētu mūsu sīkdatņu politiku, lūdzu, noklikšķiniet uz pogas „Pieņemt” vai turpiniet skatīt vietni. Atstājot vietni, tiks uzskatīts, ka šie noteikumi netiek pieņemti Jūs vienmēr varat atsaukt šo atļauju, mainot iestatījumus savā pārlūkprogrammā un dzēšot sīkfailus.