Jaunumi

Patentpilnvarniece Kristīne Ostrovska: "Soli pa solim: preču zīmes reģistrācija"

Patentpilnvarniece preču zīmju un dizainparaugu jomā, juriste Kristīne Ostrovska biznesa žurnāla “Kapitāls” numurā 2018/08 ir sniegusi vērtīgu ceļvedi, kam būtu jāpievērš uzmanība reģistrējot preču zīmi Latvijā, Eiropas Savienībā vai starptautiski (īpaši Ķīnā). Kristīne skaidro preču zīmes būtību, teritoriālo raksturu, izmaksas, kā arī izceļ komersantu augušo interesi par rūpnieciskā īpašuma aizsardzības nozīmīgumu, kas būtiski atvieglo komercdarbību:

“Mūsdienās zīmols var būt pat svarīgāks par produktu sastāvu un kvalitāti. Patērētāji pierod pie konkrēta zīmola un pie vērtībām, kas ar to asociējas, – prestižs, kvalitāte, cena, izskats, tāpēc var gadīties, ka pēc zīmola maiņas jeb rebrandinga paies laiks, kamēr klienti to pieņems, bet preces sastāva maiņu neviens pat nepamanīs.”

Patentpilnvarniece aicina mācīties no citu kļūdām un veltīt laiku preču zīmes izstrādei, pirms to pieteikt reģistrācijai. Svarīgs ir ne tikai preču zīmes izskats un koncepts, bet arī attiecīgie produkti, kam tā tiks paredzēta:

“Ieteiktu apdomāt, kādas preces tiks ražotas un kādi pakalpojumi tiks sniegti aptuveni piecu gadu šķērsgriezumā, jo pēc preču zīmes reģistrācijas pieteikuma iesniegšanas preču un pakalpojumu sarakstu nevarēs papildināt.”

Vairāk lasiet žurnālā “Kapitāls”: www.kapitals.lv

Related news

Ja Jūs interesē jautājumi par preču zīmju, dizainparaugu, patentu reģistrāciju, tiesību nostiprināšanu un citiem intelektuālā īpašuma jautājumiem, aicinām Jūs izmantot iespēju saņemt bezmaksas konsultāciju 2022. gada 17….

Intelektuālā īpašuma firmu un speciālistu vidū populārais apskats “Managing Intellectual Property IP STARS” 2022. gadā mūsu uzņēmumu Pētersona patents – AAA Law ir novērtējis kā vienu no visrekomendētākajiem intelektuālā…

Atzīmējot 30 gadu jubileju, vēlamies izteikt pateicību klientiem, draugiem un kolēģiem, kuri ir veicinājuši mūsu sasniegumus un iedvesmo mūsu nākotni!

Lai nodrošinātu vislabāko iespējamo pārlūkošanas pieredzi, mēs izmantojam sīkdatnes. Lai akceptētu mūsu sīkdatņu politiku, lūdzu, noklikšķiniet uz pogas „Pieņemt” vai turpiniet skatīt vietni. Atstājot vietni, tiks uzskatīts, ka šie noteikumi netiek pieņemti Jūs vienmēr varat atsaukt šo atļauju, mainot iestatījumus savā pārlūkprogrammā un dzēšot sīkfailus.